Kodeks – czyli to co nas łączy jako społeczność Gwiezdnej Ambasady

I. Uznajemy istnienie cywilizacji pozaziemskich i dążymy do konstruktywnego kontaktu

Jako społeczność mamy świadomość istnienia cywilizacji pozaziemskich oraz istnienia możliwości kontaktu między niektórymi z nich a ludzkością.
Rozumiemy, że wszechświat jest miejscem dostatecznie dużym, aby istniały w nim inne zaawansowane formy życia poza istotami ludzkimi zdolne do kontaktu z nami.
Wielu z nas w Ambasadzie ma osobisty, świadomy kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi i taktujemy to jako rzecz normalną.

II. Uznajemy istnienie pozamaterialne

Istnienie jest wielopoziomowe i wielowymiarowe. Uznajemy, że rzeczywistość pozamaterialna, nazywana czasem rzeczywistością duchową jest rzeczywistością wielopoziomową i wielowymiarową będąca częścią większej całości do której należy zarówno to co postrzegamy jako materialne jak i pozamaterialne.
Rozumiemy, że człowiek jest czymś więcej niż tylko fizycznym ciałem i, że może eksplorować rzeczywistość pozafizyczną.
Preferujemy otwartą na wiedzę i empiryczne doświadczenie duchowość poza-religijną oraz pragmatyczne podejście do temu, czyli użytkowanie przestrzeni wielowymiarowej dla własnego rozwoju.

III. Skupiamy się na konstruktywnych działaniach w myśl maksymy „wzajemnie się zrozumieć i porozumieć”

Nasza społeczność jest nastawioną na odkrywanie tajemnic Wszechświata, które poszerzają naszą świadomość oraz otwierają nowe możliwości dla rozwoju, a są przy tym są także wspaniałą przygodą.
Robimy to by czerpać radość i satysfakcję z bycia wśród tego co kochamy.
Nie zajmujemy się tu teoriami skipowymi ani polaryzującą wersją rzeczywistości.
Gwiezdna Ambasada to miejsce dedykowane pokojowemu, przyjaznemu dialogowi, wzajemnemu poznawaniu i nawiązywaniu korzystnej współpracy z rożnymi cywilizacjami dla obopólnych korzyści.

Anbasador Drax